Robotická sekačka Husqvarna Automower 450X NERA s Husqvarna EPOS

 
  • 1 z 5
 
  • Virtuální hranice - provoz bez ohraničujících vodičů
  • Kapacita sečení 5000 m2 
  • Max. sklon sekané plochy 50 %
  • Typ baterie Lion
  • Kapacita baterie 7,5 Ah
  • Šířka sekání 24 cm
  • Výška sekání 20 - 60 mm
  • Hmotnost 15 kg
Dostupnost Momentálně nedostupné
Cena 114 047,11 Kč bez DPH
137 997 Kč
Kód produktu HQ9705353-11/E
Značka Husqvarna
Webová stránka značky husqvarna.com/cz/
Kategorie Robotické sekačky
Záruka 2 roky
Položka byla vyprodána...
 

Husqvarna Automower® 450X NERA je vysoce výkonná robotická sekačka ideální pro trávníky o ploše do 5 000 m². Bezdrátová instalace prostřednictvím aplikace Automower® Connect a sady modulu Husqvarna EPOS™ (příslušenství) umožňuje přizpůsobit údržbu trávníku pomocí virtuálního ohraničení a nehrozí tudíž poškození vodiče. Neplánované zastávky jsou omezeny díky technologii, která pomáhá sekačce vyhýbat se objektům. Díky virtuální mapě vytvořené prostřednictvím GPS lze řídit zóny Automower®, které můžete snadno spravovat prostřednictvím mobilního telefonu, a vytváříte tak pracovní oblasti s různým nastavením a dočasné zakázané zóny. Sekačku 450X NERA lze také integrovat s vaší chytrou domácností, takže můžete používat hlasové ovládání pomocí Alexa nebo Google Home či využít postupů IFTTT.

Dodávka zahrnuje plug-in modul Husqvarna EPOS NERA 310E/410XE a referenční stanici Husqvarna EPOS RS1.

 

Charakteristické vlastnosti


Možnost instalace bez vodičů

moznost instalace bez vodicu_1

Řada Automower® NERA je kompatibilní s inteligentní sadou Husqvarna EPOS™, což vám nabízí možnost vytvoření přesných virtuálních hranic pracovních oblastí pomocí satelitní technologie namísto fyzických vodičů.


Automower® Zone Control s technologií AIM

Funkce Automower® Zone Control umožňuje snadno vytvářet pracovní oblasti s různými nastaveními a dočasnými zakázanými zónami. Poskytuje větší kontrolu nad trávníkem, takže můžete pro každou oblast použít jiný plán a výšku sečení nebo robotické sekačce zabránit v sečení vybraných oblastí.


Detekce a vyhýbání se překážkám

detekce a vyhybanise prekazkam

Integrovaný radar pomáhá sekačce detekovat předměty a vyhýbat se jim, což snižuje riziko neplánovaných zastavení. Režim detekce snižuje rychlost a zmírňuje kolize a díky režimu vyhýbání sekačka odbočí a vyhne se nárazu.


Automower® Connect

Vychutnejte si pohodlí dálkového ovládání ze smartphonu pomocí aplikace Husqvarna Automower® Connect. Mimo jiné můžete robotickou sekačku Husqvarna spravovat a monitorovat, měnit její nastavení a získat snadný přístup k informacím a tipům, díky nimž bude údržba trávníku bezstarostná. V závislosti na modelu je k dispozici mobilní připojení, připojení Wi-Fi a Bluetooth.


Navigace s pomocí GPS

navigace s pomoci GPS

Navigace s pomocí GPS zajišťuje rovnoměrné sečení celé vaší zahrady. Nejprve systém vytvoří mapu trávníku, včetně míst instalace ohraničujícího a naváděcího vodiče. Sekačka Husqvarna Automower® poté odpovídajícím způsobem upraví svůj vzor sečení, aby zajistila vynikající výsledek sečení.


Technologie Husqvarna AIM (Automower®Inteligentní mapování)

technologie husqvarna AIM

Technologie Husqvarna AIM využívá vestavěné GPS a senzory na vaší robotické sekačce k vytvoření virtuální mapy trávníku a také umožňuje řadu chytrých funkcí sekačky Automower®. Virtuální mapa je viditelná v aplikaci Automower® Connect, stejně jako ohraničující a naváděcí vodiče. S technologií AIM můžete aplikaci používat k vytváření pracovních oblastí s různou výškou sečení a různým plánem sečení (individuální nastavení pracovního času v jednotlivých pracovních oblastích) nebo k definování dočasně zakázaných zón. Sekačku Automower® lze také sledovat v reálném čase pomocí Automower® Connect.


Vynikající interakce

 vynikajici interakce_1

Je kompatibilní se službami Amazon Alexa, Google Home a IFTTT pro pohodlné hlasové ovládání a aktualizace stavu. To platí pro všechny modely sekaček Husqvarna Automower® s mobilním připojením nebo připojením Wi-Fi, které umožňuje používat hlasové příkazy, jako je spuštění, zastavení a zaparkování, získávat aktualizace stavu sekačky pouhým dotazem na hlasového asistenta, používat jej v postupech IFTTT a využívat další možnosti. Pomocí aplikace Automower® Connect můžete také robotickou sekačku integrovat do systému Gardena Smart System a provádět sečení a zavlažování společně.


Chytré připojení pomocí IFTTT

 chytre pripojeni

Pomocí funkce Chytrá propojení v aplikaci Automower® Connect nebo vytvořením vlastních flexibilních postupů ve službě IFTTT můžete sekačku Automower® ještě více integrovat do své chytré domácnosti. Chcete například, aby se sekačka zaparkovala, když se děti vrátí ze školy nebo když má podle předpovědi silně pršet? Nebo se má dokonale synchronizovat s počasím? Vytváření apletů IFTTT („If This, Then That“, tedy „Pokud tohle, pak támhle“) je zdarma a jejich používání je snadné.


Automower® Access

automower access

Rozhraní Automower® Access s barevným displejem ve vysokém rozlišení, ovládacím kolečkem a indikátory stavu nabízí plynulé a intuitivní ovládání sekačky. Designové provedení s ikonami se intuitivně integruje s aplikací Automower® Connect a poskytuje jednoduché uživatelské prostředí.


Port pro příslušenství sekačky Automower®

 port pro pripojeni

Port pro připojení příslušenství je k dispozici v řadě sekaček Automower® NERA a lze díky němu používat další funkce a technologie. Jedním z příkladů je sada modulu Husqvarna EPOS™, která nabízí možnost bezdrátové instalace pro přizpůsobení trávníku.


Automower® X-Line

 automower x_line

Husqvarna Automower® X-Line je naše nejlépe vybavená řada, navržená pro ty, kteří chtějí špičkovou robotickou sekačku na trávu. Je vybavena balíčkem funkcí X-Line, včetně aplikace Automower® Connect s GPS sledováním pro případ krádeže, navigací s pomocí GPS, LED světlomety, předním pryžovým nárazníkem a designem karoserie X-Line.


Ochrana proti krádeži pomocí GPS

 ochrana proti kradezi

Sekačka je vybavena modulem GPS pro sledování aktuální polohy sekačky, které minimalizuje riziko krádeže. Do vašeho zařízení budou prostřednictvím aplikace Automower Connect® zasílána oznámení, díky nimž budete vždy vědět, kde se sekačka nachází.


Systematické sečení trávy v úzkých průchodech

systematicke seceni v uzkych pruchodech

Sekačku můžete nastavit tak, aby v úzkých průchodech automaticky změnila režim sečení z náhodného na systematický režim. Tím snížíte počet zatáček a nerovností, které se obvykle vyskytují v úzkých průchodech, a minimalizuje se tak riziko vyjetí kolejí a poškození trávníku.


FOTA - bezdrátová aktualizace firmware

 FOTA

Pomocí aplikace Automower® Connect můžete snadno aktualizovat software a využívat nové funkce a aktualizace.


GeoFence

 geofence

Pokud sekačka opustí vymezenou oblast, budete na to v aplikaci upozorněni, čímž se minimalizuje riziko krádeže. Pomocí aplikace Automower® Connect jednoduše definujte oblast GeoFence a vždy budete vědět, kde se sekačka nachází.


Timer podle počasí

timer podle pocasi

Sekačka Husqvarna Automower® umí svoji pracovní dobu přizpůsobit počasí, což znamená, že v době rychlého růstu trávy pracuje mnohem déle. Za slunečného a suchého počasí nebo ke konci sezóny seká kratší dobu - tím šetří trávník a zároveň se méně opotřebovává.


Rewilding Mode

 rewilding mode

Režim Biodiverzita je navržen tak, aby do vaší zahrady vrátil přírodu. Po aktivaci automaticky vyčlení 10 % vašeho trávníku jako zónu biodiverzity. Sekačka Automower® ponechá tuto oblast nedotčenou po libovolně dlouhou dobu. Vy přitom můžete kdykoli změnit její velikost a tvar nebo zónu přesunout či odstranit. Tato funkce je k dispozici u následujících modelů: 405X, 415X, 430X NERA, 435X AWD a 450X NERA, přičemž uživatelé budou o aktualizaci informováni prostřednictvím aplikace Automower® Connect. Modely 430X NERA a 450X NERA potřebují pro použití režimu Rewilding Mode instalaci ohraničujícího vodiče.


Automatické zvládání průchodů

automaticke zvladani pruchodu

Husqvarna Automower® automaticky rozpozná úzký průchod a projede i tím nejužším. Při průjezdu úzkými místy mění dráhu, aby nedocházelo k vyjetí nehezkých kolejí.


Protimrazová ochrana

 ochrana proti mrazu

Robotická sekačka automaticky přerušuje plán sečení v mrazivých podmínkách a pomáhá tak chránit trávník.


Sečení na místě

Speciální režim pro rychlé posekání menší plochy s vyšší trávou. To je užitečné například při sečení v místech, kde stával zahradní nábytek a na jeho místě zbyla neposečená tráva. Sekačku umístěte na požadované místo a zvolte režim Sečení na místě. Sekačka bude sekat v úzkých spirálách a po dokončení bude pokračovat v automatickém režimu.


Funkce TargetHeight pro lepší kvalitu trávníku

 funkce target hight

Pro lepší kvalitu trávníku funkce TargetHeight snižuje automaticky výšku sečení z MAX na definovanou výšku po dobu 10 dnů.


Sečení po spirále

Pro efektivní sekání v oblastech s vysokou trávou lze aktivovat režimy sečení na místě nebo sečení po spirále. Když je aktivována funkce sečení po spirále, senzory žacího kotouče rozpoznají, když sekačka vjede do oblasti s vyšší trávou, a automaticky přepnou technologii sečení na systematický spirálový vzor. Režim Sečení na místě je určen pro rychlé sečení menší plochy s vyšší trávou. To je zvláště užitečné pro místa například pod zahradním nábytkem poté, co ho odstraníte. Umístěte sekačku na požadovanou plochu a zvolte režim Sečení na místě. Sekačka bude sekat v úzkých spirálách a po dokončení přejde do automatického režimu.


Profily

 sekundarni oblast

Použití profilů usnadňuje nastavení sečení, jestliže je jedna sekačka používána na více místech/zahradách. Při instalaci sekačky je pak snadné přepínat mezi různými nastaveními.


Elektricky ovládané nastavení výšky sečení

 elektricky ovladane nastavovani vysky

Elektrické nastavení výšky sečení umožňuje pohodlně nastavit požadovanou výšku pomocí aplikace Husqvarna Automower® Connect. Toto nastavení je dostupné také v hlavní nabídce sekačky.


Snadné čištění

snadne cisteni

Vnější a spodní část robotické sekačky můžete jednoduše omývat zahradní hadicí. Odnímatelný horní kryt a tělo pro snadné čištění a přístup.


Nízké emise uhlíku

nizke emise uhliku

U tohoto výrobku si můžete být jisti, že během aktivního používání produkuje méně emisí uhlíku v porovnání s tradičním benzínovým výrobkem. Tento akumulátorový výrobek během používání nevypouští žádné emise CO2 a dokáže nabídnout výkon a kvalitu, které očekáváte od značky Husqvarna. Je však důležité si uvědomit, že emise CO2 vznikají během dalších fází životního cyklu výrobku, jako jsou výroba, nabíjení a likvidace po konci životnosti.


Ohraničení pozemku virtuální hranicí - bez vodičů
Kapacita sečení (+/- 20%) 5 000 m2
Typ ohraničení virtuální
Maximální sklon pracovní plochy 50 %
Maximální sklon plochy u ohraničujícího vodiče 25 %
Minimální šířka průchodu 60 cm
Systém hledání Naváděcí systém EPOS™
Naváděcí vodič Virtuální přepravní cesta
Výkon za hodinu 210 m2/hod
Max. aktivní čas 24 h
Systém nabíjení automatický
Celková hmotnost 15,0 kg
Rozměry - d x š x v 75 x 54 x 28 cm
Barva šedá
Hladina hluku naměřená 58 dB(A)
Index ochrany (IP kód) IPX5
Typ akumulátoru Lion
Kapacita akumulátoru 7,5 Ah
Nabíjecí proud 7 Ah
Průměrná spotřeba energie při max. využití 24 kWh / měsíc
Přibližný doba nabíjení 40 min.
Přibližná doba sekání na jedno nabití 145 min.
Žací systém 3 otočné žací nože
Typ motoru žacího systému Bezkartáčový stejnosměrný motor (BLDC)
Šířka záběru 24 cm
Výška sečení 20 - 60 mm
Nastavení výšky sečení elektrické
Obousměrné otáčení žacího disku ano
Ovládání Otočné kolečko, displej a stavová LED / aplikace
Informační panel barevný displej TFT 2,8” QVGA
Bezdrátové připojení Bluetooth®, Celulární, Wi-Fi
Řízení pomocí aplikace Automower® Connect
Senzor pro zvednutí ano
Senzor náklonu ano
Senzor mrazu ano
Radarový senzor ano
Technologie Automower Inteligentní mapování ano
Automatické projíždění úzkými pasážemi ano
Automower Acces ano
Automower Connect s GPS sledováním pro případ odcizení ano
Automower Connect Home ano
FOTA (bezdrátové dálkové stažení firmwaru) ano
GPS asistovaná navigace ano
Možnost kombinace s GARDENA smart systémem ano
Profily (paměť nastavení) ano
Kontrola sečení ve svazích ano
Kompatibilita s Alexa / Google Home ano
Spirálové sečení ano
Sečení na místě ano
Systematické sekání úzkých pasáží ano
Časovač podle počasí ano
Kontrola nevyváženosti žacího disku ano
LED světlomety ano
Detekce vzdálených objektů ano
Pryžový nárazník ano
Otočné žací břity ano
Ochrana proti krádeži ano
Podsvícený displej ano
Možnost umývání hadicí ano
Velký displej ano
Eco-mód ano
Ochranný dist žacího ústrojí ano
Ultratichý pohon ano
Alarm ano
PIN kód ano
GPS navigace ano
Instalační materiál není součástí dodávky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: