Rozbrušovací pila STIHL TS 800

 
 
  • Motor 2-MIX
  • Zdvihový objem válce 98,5 cm³
  • Výstupní výkon 5,0 kW
  • Průměr rozbrušovacího kotouče 400 mm
  • Maximální hloubka řezu 145 mm
  • Hmotnost (bez paliva a řezného nástroje) 12,7 kg
Dostupnost Obvykle do 3-5 dnů
Můžeme doručit do
25.10.2021
Cena 32 000 Kč bez DPH
38 720 Kč    
Kód produktu ST42240112820
Značka STIHL
Webová stránka značky stihl.cz
Kategorie Rozbrušovací stroje
Záruka 2 + 1 rok
 

Velmi silná a vysoce výkonná rozbrušovací pila s dlouhodobým systémem filtrace vzduchu s předřazeným cyklónovým odlučovačem, díky němuž odpadá každodenní čištění filtru a životnost filtru je díky tomu výrazně prodloužena. Mezi hlavní výhody stroje patří ergonomický design s optimalizovaným umístěním rukojetí, ElastoStart, kompenzátor a dekompresní ventil. Je vybavena přípojkou pro vodu a rozbrušovacím kotoučem vázaným pojivem ze syntetické pryskyřice (průměr 400 mm). Pila je určena pro vedení rukou nebo na vodicím vozíku FW 20.

 

Prodlouženou záruku o dodatečných 12 měsíců získáte zdarma po registraci nově zakoupeného stroje, a to pouze na stránce mujstihl.cz/plus. Prodlouženou záruku lze uplatnit pouze na nově zakoupené stroje pouze do 30 dní od koupě stroje.

 

Sériová výbava


Poloautomatické napínání řemenu STIHL

poloautomaticke napinani remenu

Po povolení napínacího šroubu se klínový řemen sílou pružiny sám správně napne. To zaručuje nejlepší přenos síly při velmi nízkém opotřebení.


Vodní přípojka

vodovodni pripojka

Vodní přípojka je základní výbavou rozbrušovaček. Díky seřiditelnému vodnímu kohoutu a rychlospojce ze zahradní hadice se stop ventilem je přiváděna voda, sloužící k zachycení vyvíjeného prachu při řezání stavebních materiálů. Důsledné potlačení vyvíjeného prachu je výhodné nejen pro stroj a jeho obsluhu, ale také pro okolí staveniště.


2-MIX

2mix

Při vyplachování se mezi spálenou náplň ve spalovacím prostoru a čerstvou náplň v klikové skříni dostává vzduchová vrstva neobsahující palivo. Tento polštář snižuje při změně zatížení motoru ztráty při výplachu obsahující palivo – a tím i zatěžování člověka a životního prostředí.


Dlouhodobý filtrační systém (cyklónový)

dlouhodoby filtracni system

Dlouhodobý filtrační systém s cyklónovým předřazeným odlučováním se stará o to, aby se již na prvním stupni odstranilo 80% částic prachu obsažených v nasátém vzduchu. Neukládají se oproti běžným systémům v pěnovém filtru, ale separují se a opět se vrací do venkovního vzduchu. Tak odpadají intervaly čistění pěnového filtru.


Kryt řezného kotouče z magnezia

kryt rezneho kotouce z magnezia

Kryt řezného kotouče tvoří tlakový odlitek z magnézia, snižující celkovou hmotnost přístroje. Seřizovací páka a rozvod zvlhčovací vody jsou sloučeny do jednoho ergonomického a designově příznivého prvku.


Antivibrační systém

antivibracni system

Tlumící prvky zabraňují z velké části přenosu vibrací na ruce a paže. To šetří síly při ručním vyžínání.


Dekompresní ventil

Dekompresni ventil

Dekompresní ventil vypouští při startování část stlačené směsi z válce. Tím se významně sníží potřebná tažná síla na startovacím lanku. To odlehčuje obsluhu a je chráněn celý startovací systém motorového nářadí.


Ruční palivové čerpadlo

rusni palivove cerpadlo

Ručním palivovým čerpadlem lze tlakem palce čerpat palivo do karburátoru. Tím se po delší provozní přestávce nářadí sníží počet zatažení za startovací lanko.


Kompenzátor

kompenzator

Kompenzátor STIHL, regulační systém v karburátoru, se stará o to, že i přes stoupající znečištění vzduchového filtru zůstává výkon motoru, kvalita výfukových zplodin a spotřeba paliva po delší dobu téměř konstantní. Teprve když dojde k citelnému poklesu výkonu, musí se vyčistit vzduchový filtr. Tak je možné pracovat velmi dlouho bez údržby.


ElastoStart

elastostart

Následkem kompresního tlaku vznikají při nahazování spalovacích motorů trhavé sílové špičky, které zatěžují svaly a klouby. Tlumící prvek ve speciální startovací rukojeti ElastoStart akumuluje v závislosti na průběhu komprese střídavě sílu a opět ji uvolňuje. Díky tomu je startování stejnoměrné bez trhavých silových špiček.


Ergonomický tvar rukojeti

ergonomicky tvar rukojeti

Moderní, ergonomický design nabízí optimalizované polohy rukojeti. Kruhová trubková rukojeť umožňuje velmi dobrý komfort při řezání ve všech pracovních polohách.


 

Dodatečná výbava


Vodící vozík

vodici vozik

S kombinací rozbrušovač STIHL a vodící vozík se dají rychle, čistě a přesně provádět opravy silnic. Protože se dá nářadí dopravovat i s namontovaným vodícím vozíkem, je zaručeno hospodárné využití i při měnících se místech použití.


Bezpečnostní pokyny

Věnujte maximální pozornost dodržování všech bezpečnostních pravidel a zásad nezbytných pro bezpečnou práci s Vaším strojem STIHL. Seznamte se proto důkladně před prvním použitím Vašeho stroje s návodem k obsluze.

Návod k obsluze a bezpečnostní pokyny naleznete zde.

Názorné informace o bezpečném použití naleznete v tomto instruktážním videu.

Máte-li dotazy, neváhejte nás kontaktovat. Rádi a ochotně Vám vše vysvětlíme.

Zdvihový objem válce 98,5 cm³
Výstupní výkon 5,0 kW
Hmotnost 12,7 kg
Hladina akustického tlaku 101 dB (A)
Hladina akustického výkonu 113 dB (A)
Hodnota vibrací vlevo m/s² 6,5 m/s²
Hodnota vibrací vpravo m/s² 3,9 m/s²
Motor Stihl 2-MIX
Celková délka 89 cm
Průměr rozbrušovacího kotouče 400 mm
Max. hloubka řezu 145 mm
Dekompresní ventil ano
Antivibrační systém Stihl ano
Stihl ElastoStart ano
Vodní přípojka ano
Startovací lanko odolné proti opotřebení ano - jako příslušenství
Kryt z hořčíkové slitiny ano
Elektronické ovládání množství vody -
Předřazený cyklónový odlučovač ano
Stihl Injection (i) -

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.